Kolejny raz na skrzynki e-mail masowo spływają e-maile od szantażysty, który domaga się okupu.
Poniżej przykładowa treść takiego maila:

Temat maila: Ostrzeżenie o bezpieczeństwie: Twoje konto (tu jest podany twój mail) zostało zhakowane.

Mam dla ciebie złe wieści.
26/09/2018 – tego dnia zhakowałem twój system operacyjny i uzyskałem pełny dostęp do twojego konta (tu jest podany twój mail)
Nie ma sensu zmieniać hasła, moje złośliwe oprogramowanie przechwytuje je za każdym razem.

Jak było:
W oprogramowaniu routera, z którym byłeś połączony tego dnia, wystąpiła luka. Po raz pierwszy zhakowałem ten router i umieściłem na nim mój złośliwy kod. Po wejściu do Internetu mój trojan został zainstalowany w systemie operacyjnym urządzenia. Potem zrobiłem pełny zrzut twojego dysku (mam całą twoją książkę adresową, historię stron przeglądania, wszystkie pliki, numery telefonów i adresy wszystkich twoich kontaktów). Miesiąc temu chciałem zablokować urządzenie i poprosić o niewielką ilość pieniędzy, aby odblokować. Ale spojrzałem na strony, które regularnie odwiedzasz i cieszyłeś się swoimi ulubionymi zasobami. Mówię o stronach dla dorosłych.

Chcę powiedzieć – jesteś wielkim, wielkim zboczeńcem. Masz niepohamowaną fantazję !!!

Potem przyszła mi na myśl idea. Zrobiłem zrzut ekranu intymnej strony internetowej, gdzie dobrze się bawisz (wiesz, o co chodzi, prawda?).
Potem zrobiłem zrzut ekranu z twoimi radościami (za pomocą kamery twojego urządzenia) i połączyłem się razem. Okazało się pięknie, nie wątp.

Jestem przekonany, że nie chciałbyś pokazywać tych zdjęć swoim bliskim, przyjaciołom lub kolegom. Myślę, że 500 euro to bardzo mała kwota za moje milczenie. Poza tym spędziłem na tobie dużo czasu!

Akceptuję pieniądze tylko w Bitcoinach.
Mój portfel BTC: 1GLxzp1FqWvyg6xvz4BdgY9gcu1bmKmmTa

Nie wiesz, jak uzupełnić portfel Bitcoin? W każdej wyszukiwarce wpisz „jak wysłać pieniądze do portfela btc”. Łatwiej jest wysłać pieniądze na kartę kredytową!

W przypadku płatności masz trochę więcej niż dwa dni (dokładnie 50 godzin).
Nie martw się, zegar rozpocznie się w momencie otwarcia tego listu. Tak, tak .. już się zaczęło!

Po dokonaniu płatności mój wirus i brudne zdjęcia automatycznie się niszczą. Narracja, jeśli nie otrzymam od ciebie określonej kwoty, twoje urządzenie zostanie zablokowane, a wszystkie twoje kontakty otrzymają zdjęcia z twoimi „radościami”.

Chcę, żebyś był ostrożny.

 • Nie próbuj znaleźć i zniszczyć mojego wirusa! (Wszystkie dane
  są już przesłane na serwer zdalny)
 • Nie próbuj się ze mną kontaktować (nie jest to możliwe,
  wysłałem Ci wiadomość e-mail z Twojego konta)
 • Różne usługi bezpieczeństwa nie pomogą; formatowanie dysku lub
  zniszczenie urządzenia również nie pomoże, ponieważ dane są już
  na serwerze zdalnym.

P.S. Gwarantuję ci, że nie będę ci przeszkadzał po zapłacie, ponieważ nie jesteś moją pojedynczą ofiarą. To kodeks honorowy hakerów.

Categories:

Comments are closed