Firma Synology ogłosiła dzisiaj swój najnowszy 5-kieszeniowy serwer NAS DiskStation DS1522+ dla domów i małych firm, który ma zastąpić DS1520+ i wprowadzić znaczne ulepszenia.

Synology wypuszcza swoje serwery 5-kieszeniowe z serii Plus co kilka lat, a serwer DS1522+ jest najnowszym w tej linii produktów.

A DS1522+ różni się znacznie od poprzednich serwerów.

Najbardziej zauważalny jest fakt, że podobnie jak w przypadku DS1821+ lub DS1621+ , nowy serwer wykorzystuje teraz procesor AMD Ryzen, dwurdzeniowy R1600 pracujący z częstotliwością 2,6 GHz, z maksymalnym taktowaniem boost do 3,1 GHz.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​AMD Ryzen jest znacznie potężniejszy od procesorów Intel Atom, które były szeroko stosowane w poprzednich modelach. Nowe procesory AMD podnoszą możliwości tych serwerów domowych i dla małych i średnich firm, czyniąc je bardziej porównywalnymi z modelami korporacyjnymi firmy Synology z układami Intel Xeon.

Synology DS1522+ ma tę samą konstrukcję, co poprzednie modele 5-kieszeniowe.
Po drugie, mimo że nadal nie ma wbudowanego portu 10 Gb/s, DS1522+ jest wyposażony w zupełnie nowe gniazdo aktualizacji sieci, w którym mieści się moduł E10G22-T1-mini , który firma Synology również wprowadziła dzisiaj na rynek.

Kategoria:

Komentowanie postów jest wyłączone